KURUMSAL

Hizmet verdiğimiz ülkeler ve insanoğlunun yaşam kalitesini arttırmak üzere tasarladığımız modern projelerimizi uygulamaya koyarak, evrensel anlamda kaliteyi yaygınlaştırmak ve yoğun rekabet süresince müşteri memnuniyetinde mükemmelliği yakalayarak, rakiplerimizin bir adım önünde olmaktır.

Vizyonumuz

Toprak Mekanik’ i Türkiye çapında ölçekli firma yapan en önemli özelliği, çevre bilincinin yüksek ve toplumsal değerlere saygılı olması ve bu vizyonunu evrensel ilkelerle besleyebilmesidir.Farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak, daimi amacımız olacaktır.

Misyonumuz

Türkiye’nin bir parçası olma bilincinde, sürekli üretmenin peşinde koşan, sonuç odaklı çalışma prensibiyle hareket eden, sektörünün önde gelen ve saygın kurumlarından biridir.Kurumsal sosyal sorumluluğunun bilincinde olan Toprak Mekanik, odaklandığı her iş ve projeyi başarıyla ve zamanında tamamlayan, oluşturduğu iş gelenekleri, sağlam teknolojik ve insan kaynağı yapısı, rekabet gücü ve herkesçe kabul görmüş kurumsal değerleri ile dün olduğu gibi, bugün de adından sıkça söz ettirecek ve başta özdeş olduğu Türkiye ve tüm yaşam alanlarına katma değer sağlamaya devam edecektir.

Global gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek; yeni teknolojileri yaşam alanlarına uygulayıp, çevreye saygılı çözümlerle sektörde kalıcı olmak. Müşterilerin, güven ve takdirlerini dürüst ve özverili çalışma, kaliteli ve ekonomik çözümlerle kazanıp; rakiplerin bir adım önünde yer almak.

Proje tasarlama aşamasında sektörel deneyimlerimizi iyi yetişmiş insan gücümüzle birleştirerek, kaliteli ve modern teknolojiye uygun projeleri yüksek güvenlik göz önünde bulundurarak taahhüt edilen zamanda teslim etmektir.

Hizmet verdiğimiz ülkeler ve insanoğlunun yaşam kalitesini arttırmak üzere tasarladığımız modern projelerimizi uygulamaya koyarak, evrensel anlamda kaliteyi yaygınlaştırmak ve yoğun rekabet süresince müşteri memnuniyetinde mükemmelliği yakalayarak, rakiplerimizin bir adım önünde olmaktır.

 • Kalite düzeyi yüksek maliyeti düşük üretim sağlamak.
 • Hatayı önleyerek hata yapmadan çalışmak.
 • Markamıza bağlı müşteriler yaratmak.
 • Müşteri memnuniyetini sürekli artırmak amacıyla yönetim sistemini doğru kurmak.
 • Çalışma ortamı ve koşullarıyla çalışanlarımızın mutluluğunu sağlamak.
 • Çalışanlarımızın kişisel gelişimleri doğrultusunda sürekli eğitimi sağlamak.
 • Çevre duyarlılığına ve yasal düzenlemelere uymak.
 • İş sağlığı ve güvenlği ile ilgili tehlikeleri de aynı hassasiyetle inceleyerek, bunları en aza indirmek için gerekli çabayı göstermek.
 • Sürekli gelişme kavramı çerçevesinde mevcut faaliyetlerini yürütürken, yeni ürün ve faaliyet planlarken, atıkların kaynağında azaltılması, ham madde, doğal kaynak ve enerji tasarrufu, atık geri kazanımı ile ilgili teknolojileri takip etmek, geliştirmek ve uygulamaya yönelik değerlendirmek.
 • Sürekli gelişmeyi, hedeflerin izlenmesini performans değerlendirme ve periyodik gözden geçirmeyi gerçekleştirmek.
 • Tüm çalışanların çevre, sağlık, güvenlik bilincinin artırılması ve bu politikanın izlenmesini etkin katılımın sağlanması için düzenli eğitim programları uygulamak, tedarik zincirinin diğer halkalarını ve ilgili tarafların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesine katkı sağlamak